Kemal Özdeş: 4. golü yiyene kadar doğru oynadık

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, Trendyol Süper Lig’in 4. haftasında 5-1 yenildikleri Trabzonspor’un fazla etkili oynamasa da goller bulduğunu söyledi.

Özdeş, Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maça istedikleri gibi başladıklarını anlatan Özdeş, “İlk dakikalarda oyunumuzu kabul ettirdik. İlk golden sonra oyun üstünlüğü Trabzonspor’a geçti. Daha doğru oynamaya başladılar. Rakibimiz çok fazla etkin olmasa da golü bulacak pozisyonlara girdiler. Bugünün en talihsiz olayı ilk yarının son anlarında 3. golü yememizdi. İkinci yarının başlangıcında 4. golü yiyene kadar doğru oynadık. Bir golle dönme çabamız vardı. Çok pozisyona girmesek de rakip yarı alanda oynamaya çalıştık. Dördüncü golden sonra da maç bitmişti. Trabzonspor’u kutluyorum.” diye konuştu.

“Kalemize 6 top gelmiş, 5’i gol olmuş”

Kemal Özdeş, skordan bağımsız oyun disiplinini koruduklarını anlatarak, “Bugün çok fazla karşılaşmadığımız bir durum oldu ama futbolda bu var. Kalemize 6 top gelmiş, 5’i gol olmuş. Trabzonspor’un oyununu ve aldığı galibiyeti küçümsemem. Onları da kutluyorum. Bizim için önemli olan maçın sonuna kadar skordan bağımsız oyun disiplinini bırakmamak ve sonuna kadar gol kovalamaktı.” ifadelerini kullandı.

Özdeş, savunmada Trabzonspor’a gol bulabileceği alanlar verdiklerini vurgulayarak, “Bugün yediğimiz gol kadar ilk 3 lig maçında pozisyon vermedi ama futbolda bu var. İyi goller oldu, Trabzonspor cezayı kesti. Trabzonspor, bugün kazanmayı hak etti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x