Corning yeni Gorilla Glass serisini tanıttı, artık orta segment telefonlar onunla korunacak

Corning, dört yıl önce tanıttığı 7. Nesil Gorilla Glass ile üst segment akıllı telefonlar için üstün koruma sağladı, ancak bu modelin üretim maliyetleri orta segment cihazlar için biraz yüksek kaldı. Bu durumu göz önünde bulunduran Corning, şimdi orta segment akıllı telefon kullanıcılarını hedefleyen Gorilla Glass 7i modelini piyasaya sürdü.

Corning‘in yeni Gorilla Glass 7i modeli, orta segment cihazlar için ideal bir çözüm sunuyor. Şirket, bu yeni camın, benzer alternatifler kırılmadan önce sadece yarısı kadar yükseğe çıkabilirken, asfalt gibi pürüzlü yüzeylere 1 metreye kadar düşmelere dayanabileceğini iddia ediyor. Bu, orta segment akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarını daha güvenli bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyor.

Corning yeni Gorilla Glass serisini tanıttı, artık orta segment telefonlar onunla korunacak

Gorilla Glass 7i‘nin bir diğer dikkat çekici özelliği ise çizilmelere karşı iki kat daha dayanıklı olması. Corning, bu camın rakiplerine kıyasla çok daha iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Bu özellik, kullanıcıların günlük kullanımda ekranlarını daha az çizik ve hasar riskiyle karşı karşıya bırakmalarını sağlıyor.

Orta segment akıllı telefon pazarında rekabet giderek artarken, Corning‘in Gorilla Glass 7i modeli, üreticilere daha dayanıklı ve uygun maliyetli bir seçenek sunuyor. Bu, aynı zamanda tüketicilerin de daha dayanıklı cihazlara erişim sağlamasını mümkün kılıyor. Corning’in bu yeni ürünü, orta segment cihazların dayanıklılığını artırarak, kullanıcı memnuniyetini ve cihaz ömrünü uzatmayı hedefliyor.

Gorilla Glass 7i‘nin tanıtımı, Corning‘in sadece üst segment cihazlar için değil, tüm akıllı telefon kullanıcıları için güvenilir ve dayanıklı çözümler sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Şirket, bu yeni model ile orta segment cihaz kullanıcılarına da yüksek kaliteli koruma sunarak pazar payını genişletmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x