Honor, küresel pazardaki varlığını artırmayı hedefliyor

Honor, 2023’ün ilk çeyreğinde Çin dışındaki pazar payını artıran tek Çinli marka olmuştu. Bir yılın ardından marka, 2023 boyunca yaşadığı büyüme oranını açıkladı. Aynı zamanda 2024 yılı için büyüme tahminlerini ve önümüzdeki yıllar için hedeflerini belirledi.

Honor’un CEO’su George Zhao, Avrupa Birliği’nde akıllı telefon satışlarının 2023’te %200’den fazla arttığını belirtti ve 2024 için %100 büyüme öngörüyor. Şirketin bu büyümeyi AI teknolojisini kullanarak sağlamayı planladığı, MagicOS 8.0’daki amaç odaklı kullanıcı arayüzünün geleceğin teknolojisi olduğu vurgulandı. Honor’un Meta ve Google ile yaptığı ortaklıklar sayesinde cihazlarda AI modelleri sunulacak. En yeni premium modeli Magic 6 Pro, Meta’nın Llama 2 Büyük Dil Modeli’ne (LLM) sahip çalışan bir demo sunuyor.

Honor, küresel pazardaki varlığını artırmayı hedefliyor

Honor, önümüzdeki 3 yıl içinde küresel telefon satışlarının toplam satışlarının %50’sini aşmasını hedefliyor; bu oran şu anda %20 seviyesinde. Şirketin bu hedefe ulaşma yöntemleri açıklanmasa da, LATAM (Latin Amerika) ve MEA (Orta Doğu ve Afrika) gibi anahtar pazarlarda uygun fiyatlı X serisi el cihazları ve orta menzilli numara serisi telefonları ile varlığını artırması bekleniyor.

Honor ayrıca, özellikle yenilikçi premium Magic serisi el cihazlarıyla, Apple ve Samsung gibi markalarla premium segmentte rekabet etmeyi hedefliyor. Bu strateji, şirketin bir zamanlar bağlı olduğu Huawei’nin global pazarlardaki yerini almasına yönelik adımların bir parçası olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x