LC Waikiki Mağazalarında Hızlı Kasa Uygulaması Yaygınlaşıyor

LC Waikiki mağazalarında alışveriş yapan her 4 müşteriden birisi şirketin Türkiye’de giyim sektörüne kazandırdığı “hızlı kasa” uygulamasını kullanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, LC Waikiki, müşteri deneyimini iyileştirmeye devam ediyor.

Hazır giyim perakendeciliğinde bir ilk olarak LC Waikiki’nin 2021’de Türkiye’ye getirdiği hızlı kasa uygulaması, müşterilerden giderek daha çok ilgi görüyor. LC Waikiki’nin seçili 10 mağazasında 21 kasayla sürdürdüğü sistemde kullanım oranları son 4 ayda yüzde 35 artış gösterdi.

Ürün etiketlerinin görsel ve sesli yönlendirmelerle, RFID (radyo frekansı kullanarak nesneleri otomatik olarak tanıma) teknolojisi sayesinde bizzat müşteri tarafından kasaya tanıtıldığı sistemde, ödeme işlemi de kasa sırası beklemeden gerçekleştirilebiliyor. Hızlı kasa uygulamasında, yabancı müşteriler için İngilizce, Rusça ve Arapça gibi çoklu dil desteği de bulunuyor.

LC Waikiki’nin son verilerine göre hızlı kasalarda toplam işlem sayısı yarım milyonun üzerine çıktı ve günlük ortalama işlem adedi 3 bin 200’e ulaştı. Hızlı kasayla moda mağazacılığı alanında Türkiye’de fark yaratan şirket, bu uygulamayı gelecek dönemde diğer mağazalarında da yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Moda müşterisi LC Waikiki Hızlı Kasa’yı sevdi

Çoğunlukla süpermarketlerde görülen hızlı kasa sistemi, alışveriş deneyimini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamaya yardımcı oluyor. Bu seçeneğin bulunduğu LC Waikiki mağazalarında her 4 işlemden birinin hızlı kasadan gerçekleştiği görülüyor.

Sistemin uygulamaya geçirildiği LC Waikiki mağazalarında gerçekleştirilen memnuniyet araştırması da hızlı kasa kullanıcılarının alışveriş deneyimlerinden oldukça memnun kaldığını gösteriyor.

Müşteri deneyimi memnuniyetinde artış yaratan uygulamanın genel memnuniyet puanı ortalaması 9,61 olarak ölçüldü. Hızlı kasayı kullanan müşterilerin yüzde 94’ü, bu uygulamanın LC Waikiki markasına olumlu bir etkisi olduğunu düşünüyor ve bu sayede mağazanın daha kaliteli, alışveriş kolaylığı sunan ve profesyonel olduğunu ifade ediyor. Aynı zamanda, hızlı kasadan işlem yapan müşterilerin yüzde 91’i bu uygulamanın mağazada çok gerekli olduğunu ve mutlaka görmek istediklerini belirtiyor.

LC Waikiki’nin hızlı kasa uygulaması, İstanbul’da Cevahir AVM, Özdilek Park AVM, Vadi İstanbul AVM, Akasya AVM, Cevahir AVM, Vialand AVM, Maltepe Piazza AVM ve son olarak Torium AVM, Ankara’da Nata Vega AVM, İzmir’de Optimum AVM’de yer alıyor.

Şirket, yakın zamanda hızlı kasa uygulamasının kullanıldığı mağaza sayısını Türkiye’de 20’ye çıkarmayı ve yurt dışı mağazalarında da yaygınlaştırmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x