Winordie, Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’un şampiyonu oldu!

Winordie, PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin, 2024 yılındaki ilk etkinliği Tulpar PROTALITY EMEA TOUR ile, Türkiye’de başlayıp Avrupa sahnesine taşınan PUBG PROTALITY Serisi’nin ilk EMEA şampiyonu olarak taçlandırıldı.

Bu sezon EMEA bölgesi elemeleri ve verilen iki Wildcard sayesinde şampiyon winordie’nin yanı sıra ikinci NAVI ve üçüncü Young Danes de 15 Mart’ta başlayacak PUBG EMEA Championship Spring 2024’ün Playoff aşamasına EMEA bölgesindeki turnuvanın Wildcard hakkı sahipleri olarak katılmayı garantiledi.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar ve çevre birimi ürünleri alanında faaliyet gösteren Monster Notebook, global markası Tulpar’la PUBG: BATTLEGROUNDS turnuvası PROTALITY’nin global ana sponsoru oldu. eSports360 tarafından hazırlanan ve 5. yılında da büyümeye devam eden PROTALITY, mücadeleyi bir üst seviyeye taşıdığı Tulpar PROTALITY EMEA TOUR’da tüm EMEA bölgesinin en iyi iki takımını belirledi.

Her şey 21-22-23-24-25 Şubat tarihlerinde 256 takımın 16 farklı Açık Eleme lobisinde birbirleriyle eşleşmesiyle başladı. Açık Elemelerin Ro16 aşamasında, en iyi 7 takım Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup aşamasına geçti ve burada davetli 9 takımla karşılaştı. Ro16 aşamasında sıradaki 8 takım Lower Bracket’a gitti. Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Üst Grup maçlarının ardından ilk 8’e giremeyerek Büyük Final’e kalamayan takımlar, Tulpar PROTALITY EMEA TOUR Alt Grup maçlarında son kez şanslarını denedi. Büyük Final’de 256 katılımcı takımdan 16’sı ve 9 davetli takım yer aldı.

Tulpar Notebook’un ana sponsor olduğu turnuvada 8.000$’lık ödül havuzu ilk 8 takım arasında aşağıdaki şekilde paylaştırıldı:

  • winordie – 2.500 USD
  • NAVI – 1.500 USD
  • Young Danes – 1.000 USD
  • Entropiq – 800 USD
  • Acend Club – 700 USD
  • MadBulls – 600 USD
  • FaZe Clan – 500 USD
  • FUT Esports – 400 USD

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x